КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом


Щороку 24 жовтня відзначається всесвітній день боротьби з поліомієлітом, заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу суспільства до проблем захворювання на поліомієліт та завершення боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті.

Поліомієліт – це  тяжке інфекційне захворювання, зустрічається в усіх країнах світу. Викликає захворювання вірус, який  надзвичайно стійкий в навколишньому середовищі, добре переносить заморожування, висихання, може довго зберігатися в молочних продуктах, питній і стічній водах, витримує нагрівання до 60-70оС до 30 хвилин.

Джерело інфекції – хвора  людина або бактеріоносій. Вірус передається через повітря, через забруднені руки, їжу, воду, предмети побуту, білизну. Сприйнятливість до вірусу висока, хворіють всі, але найвразливіша група –  це  діти. Якщо хвороба не  вб’є малюка відразу, то спотворить – поліомієліт викликає тяжкі паралічі нижніх кінцівок, які  залишаються на все життя.

Ліків від поліомієліту не існує. Спалах поліомієліту в Україні в 2015 році показав, що вірус не переможений і може  циркулювати  на території нашої держави. Підтримує циркуляцію небезпечного вірусу недостатнє охоплення щепленнями дитячого населення. Щеплення – це єдиний спосіб захистити дитину і суспільство від захворювання. Діти, які не імунізовані, або імунізовані      частково – це мішені для небезпечного вірусу. Згідно з національним Календарем щеплень кожна дитина у віці 2, 4 місяці повинна отримати по дозі поліомієлітної вакцини  у вигляді ін’єкції, а в 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років  щеплення проводяться живою  оральною вакциною у вигляді крапель. Повна вакцинація захистить дитину. Вакцини, якими проводяться щеплення  сьогодні, зареєстровані в Україні,  безпечні та високоефективні.

Ліквідація поліомієліту – наше  спільне майбутнє. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої ініціативи щодо ліквідації поліомієліту з отриманням статусу території вільної від поліомієліту.

Відсутність спалахів і захворюваності в країні і в області – це показник роботи по профілактиці поліомієліту. На жаль, не всі батьки свідомо підходять     до профілактичних щеплень – щомісячно  реєструються відмови від проведення щеплень, знижуються показники охоплення щепленнями – особливо дітей першого року життя. Всі ці негативні наслідки антивакцинаторської пропаганди створюють умови для виникнення інфекції.

                 

Шановні батьки! Пам’ятайте!

Щеплення – це єдиний оберіг вашої дитини.

Ліків від поліо не існує!

Захистіть своїх дітей – зробіть  щеплення від поліомієліту!

  

                                                                                                                                           Завідувач відділу імунопрофілактики   Шуляренко І.С.