Публікації поліклініки
24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
Щороку 24 жовтня відзначається всесвітній день боротьби з поліомієлітом, заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу суспільства до проблем захворювання на поліомієліт та завершення боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті.
Поліомієліт – це тяжке інфекційне захворювання, зустрічається в усіх країнах світу. Викликає захворювання вірус, який надзвичайно стійкий в навколишньому середовищі, добре переносить заморожування, висихання, може довго зберігатися в молочних продуктах, питній і стічній водах, витримує нагрівання до 60-70оС до 30 хвилин.
Джерело інфекції – хвора людина або бактеріоносій. Вірус передається через повітря, через забруднені руки, їжу, воду, предмети побуту, білизну. Сприйнятливість до вірусу висока, хворіють всі, але найвразливіша група – це діти. Якщо хвороба не вб’є малюка відразу, то спотворить – поліомієліт викликає тяжкі паралічі нижніх кінцівок, які залишаються на все життя.
Ліків від поліомієліту не існує. Спалах поліомієліту в Україні в 2015 році показав, що вірус не переможений і може циркулювати на території нашої держави. Підтримує циркуляцію небезпечного вірусу недостатнє охоплення щепленнями дитячого населення. Щеплення – це єдиний спосіб захистити дитину і суспільство від захворювання. Діти, які не імунізовані, або імунізовані частково – це мішені для небезпечного вірусу. Згідно з національним Календарем щеплень кожна дитина у віці 2, 4 місяці повинна отримати по дозі поліомієлітної вакцини у вигляді ін’єкції, а в 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років щеплення проводяться живою оральною вакциною у вигляді крапель. Повна вакцинація захистить дитину. Вакцини, якими проводяться щеплення сьогодні, зареєстровані в Україні, безпечні та високоефективні.
Ліквідація поліомієліту – наше спільне майбутнє. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої ініціативи щодо ліквідації поліомієліту з отриманням статусу території вільної від поліомієліту.
Відсутність спалахів і захворюваності в країні і в області – це показник роботи по профілактиці поліомієліту. На жаль, не всі батьки свідомо підходять до профілактичних щеплень – щомісячно реєструються відмови від проведення щеплень, знижуються показники охоплення щепленнями – особливо дітей першого року життя. Всі ці негативні наслідки антивакцинаторської пропаганди створюють умови для виникнення інфекції.
Шановні батьки! Пам’ятайте!
Щеплення – це єдиний оберіг вашої дитини.
Ліків від поліо не існує!
Захистіть своїх дітей – зробіть щеплення від поліомієліту!
Завідувач відділу імунопрофілактики Шуляренко І.С.