КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

ДЕНЬ ПОЛИНОВОЇ ГІРКОТИ

26 квітня  світ вшановуватиме пам`ять про тих,  кого своїм  чорним крилом покрив Чорнобиль, тих, хто  пішов у вічність і тих, хто  носить  в собі фізичні болі, болі втрат, що їх завдала Чорнобильська катастрофа.

Тридцять перший  квітень минає від тієї страшної пори, коли вибухнув четвертий реактор на Чорнобильській АЕС, коли в довкілля було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. Чорнобильська катастрофа - екологічно-соціальна катастрофа. Основні її наслідки --  ранні та віддалені.          

     Ранні – це променева хвороба, ураження шкіри, очей, щитовидної залози, гематологічні, імунологічні порушення в тих людей, яких ми звемо ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС та й населення, що мешкало на ураженій радіацією території. Віддалені - ми  вже відчули тепер, коли відбувся напіврозпад  цезію, стронцію. Зростає захворювання на  рак щитоподібної залози, підвищились випадки онкозахворювань у ліквідаторів, окремих форм  раку в населення, евакуйованого  із зони радіоактивного забруднення. Відмічається   зростання загальної смертності серед населення від серцево- судинної патології, радіаційні катаракти.

      Цього року наша поліклініка  відзначатиме 25-річний ювілей. Всі ці роки наш медичний заклад обслуговує ліквідаторів  аварії на ЧАЕС, переселенців. Виросло нове покоління людей , стан їхнього здоров     `я незадовільний. На  диспансерному обліку з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС  перебуває 169 інвалідів,  чиє захворювання пов`язане з  роботою  в зоні  підвищеної радіації. Значна кількість   переселенців також  має інвалідність. Ці  люди  схильні до підвищеного ризику захворювань, особливо таких, як онкологічні хвороби, серцево-судинні, зниження імунітету, катаракта.

       Нещодавно  у поліклініці пройшов диспансерний огляд  чорнобильців. Ми ще не маємо чіткої картини  стану  їхнього здоров`я, однак спостереження свідчать,  що  ці люди потребують більшої уваги, кращого медичного обслуговування,  забезпечення лікуванням, ліками, оздоровленням. Вони дуже ранимі, мають по кілька діагнозів, більшість не має можливості поліпшувати стан свого здоров’я через матеріальну скруту.  Щоправда, останнім часом дещо поліпшилось  забезпечення чорнобильців  безкоштовними ліками за рецептами, та й  на стаціонарному лікуванні, однак, це епізодично.

       З нагоди сумної дати – 26 квітня – дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства,  а це 300 Хіросім, слід згадати, що жодна катастрофа не мала таких тяжких екологічних наслідків, як  чорнобильська. Гинуть люди, змінився навколишній світ, підірвано здоров         `я всієї нації.  Це найбільша втрата.   І тому   найперше, про що  мають піклуватись влади всіх рівнів, це ЗДОРОВ”Я НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ.

  А 26 квітня вклонімося пам`яті тих,хто ціною власного  здоров`я і життя захистив світ від ядерної біди,  котра довго ще віддаватиме гіркотою чорнобильського  полину.