КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Гематурія — грізне попередження!

Онкологічні захворювання — біда нашого часу. Захворюваність ними зростає, а смертність населення України від раку з усіх причин смерті вийшла на друге місце після серцево-судинних хвороб.

Найголовніша причина цього - занедбаність захворювання. Відома істина „своєчасна діагностика — запорука успішного лікування пухлин!” залишається в силі, проте більшість населення нашої області внаслідок невиправданого страху та власного невігластва звертаються за кваліфікованою медичною допомогою тільки тоді, коли стає зовсім нестерпно.

Що ж потрібно знати, щоб запобігти багатьом бідам, в т.ч. передчасній смерті від занедбаного раку?

Важливо знати про такий грізний симптом, як „гематурія” (дослівно перекладається з латині „наявність крові в сечі”). Якщо ви помітили зміну кольору сечі (вона стала рожевою, червоною, бурою або кольору „м’ясних помиїв”, в ній з’явилися згустки крові) і при цьому відсутня біль — бийте тривогу: ваше здоров’я і, можливо, навіть ваше життя залежить від того, як швидко ви звернетеся до лікаря. Не затягуйте час! Не заспокоюйте себе тим, що „само пройде” — не відкладайте свій візит в найближчий медичний заклад!

Які причини виникнення гематурії? Поява крові в сечі може бути викликана різними патологічними станами: травмами нирок або сечового міхура, простати, наявністю каменів в сечопровідній системі (сечокам’яна хвороба), різким підвищенням артеріального тиску (гіпертонічний криз), гострим запаленням нирок або сечовивідних каналів, специфічним запаленням — туберкульозом сечостатевої системи. В усіх перерахованих випадках гематурія супроводжується також і іншими симптомами: болем або підвищеною температурою тіла. Проте набагато більшу небезпеку становить „безбольова гематурія”! Це той випадок, коли поява крові в сечі не супроводжується неприємними або больовими суб’єктивними відчуттями При виникненні такої ситуації звернення до лікаря повинно бути негайним! Гематурія, яка не супроводжується болями або підвищенням температури тіла, вимагає негайного поглибленого обстеження по так званій „онкопрограмі”.

Теоретично такий об’єм обстеження можна провести в багатьох лікувальних закладах нашої області – районних лікарнях, міських поліклініках, в стаціонарних урологічних відділеннях. Проте найбільш оптимальні умови для такого обстеження створені у відділенні онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру. Досвід показує, що в умовах онкоурологічного відділення причина кровотечі із сечостатевих органів встановлюється в усіх випадках досить точно і швидко.

Своєчасно виявлена пухлина практично завжди ефективно піддається лікуванню.

Пам’ятайте! Чим раніше буде встановлено діагноз, тим більше оптимістичним буде прогноз результату лікування!


Лікар ЗПСМ – Тесленко С.О.