КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Куріння та Ваше здоров”я

Ми усі маємо знати та розуміти, якої шкоди завдає куріння нашому організму. У курця ризик розвитку раку, ішемічної хвороби серця, серцевого нападу або інсульту значно вищий, ніж у людини, яка не курить.

Втім, не все ще втрачено, оскільки тіло людини володіє неймовірною здібністю самовідновлення.

Насправді, вже через хвилини після останньої сигарети організм почне стабілізуватися і поліпшувати стан здоров'я.

У Міжнародний день відмови від куріння пропонуємо вам переглянути етапи поліпшення здоров'я, якщо відмовитися від сигарет.


Чи може рентген грудної клітки показати те що людина курить?

:Це залежить від стажу паління.

Якщо у Вас в результаті паління з’явилися зміни в легенях, вогнища емфіземи, наприклад, то так, знімок покаже. 
——-
:Елементарно! 
Так! Навіть при відносно малому стажі куріння в легенях з’являються специфічні зміни – ущільнення і зміна легочнго малюнка, явища емфіземи або пневмосклерозу. При великому стажі від 10 до 20 пачко-років може розвиватися бронхоектатична хвороба. 
 
Рентген може показати наявність бронхіту, а причину його походження (куріння, пил, алергія і т. Д.) Вже визначає клініцист. Точний стаж куріння, кількість викурених сигарет на добу, а також курите Ви  Біломор або Мальборо  рентгенівський знімок не визначить. Про те, що людина курить досвідчений лікар визначить і без рентгена по Вашому голосу і кольору шкірних покривів. Хрипи в легенях і запах навіть не обговорюються. Іноді факт куріння видно по ЕКГ. Громадяни курящі, почувши це від лікаря-кардіолога, часто дуже лякаються і навіть кидають курити, незважаючи на те, що зазвичай  поїзд уже пішов .

Ризик захворіти раком легень зменшується лише через 5 років після відмови від паління. В поточному році на території обслуговування 5 поліклініки під час проведення рентгенологічних обстежень  виявлено 19 осіб з раком легень та підозрою на нього.  Так що кидайте цю справу і не потрапляйте до нас! 

Підготувала : Завідувачка рентгенологічним відділенням  КНП "П'ятий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" М.М. Красільник