КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

МЕТОДИКА ВИМІРЮВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ

МЕТОДИКА ВИМІРЮВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ

* Вимірювання артеріального тиску повинно проводитися у спокійній обстановці після 5-хвилинного відпочинку.

* Протягом 30 хв. до вимірювання пацієнт не повинен курити чи пити каву.

* Манжета має відповідати конституаціальним особливостям пацієнтам. Використання занадто вузької або короткої манжети веде до завищення показників АТ, занадто широкої - до їх заниження. Стандартна манжета (12- 13 см у ширину та 35 см у довжину) використовується в осіб із нормальними та худими руками. В осіб із мускулястими або товстими руками повинна застосовуватися манжета 42 см у довжину, у дітей віком до п’яти років - 12 см у довжину.

* Розмішують манжету посеред плеча на рівні серця, щоб її нижній край був па 2 - 2,5 см вище ліктьової ямки, а між манжетою і поверхнею плеча проходив палець.

* Випускають повітря повільно - 2 мм за секунду і визначають 1 фазу тонів Короткова (появу) і V фазу (зникнення), які відповідають САТ і ДАТ. Значення АТ заокруглюють до найближчих 2 мм. Вимірювання слід проводити не менше двох разів з інтервалом 2 - 3 хв. При розходженні результатів більше, ніж на 5 мм рт. ст., необхідно зробити повторні виміри через кілька хвилин.

* При першому вимірюванні АТ слід визначити на обох руках, у положенні стоячи і лежачи. До уваги беруться більш високі значення, які точніше відповідають внутріартеріальному АТ.

АТ – артеріальний тиск;

САТ – систолічний артеріальний тиск;

ДАТ – діагностичний артеріальний тиск;