КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Первинна профілактика Артеріальної гіпертензії

За статистикою від підвищеного тискустраждає третина українців, але насправді таких людей набагато більше. Понад 50%всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Україні припадає наартеріальну гіпертензію, а точніше, на її ускладнення: в першу чергу це інфарктміокарда та інсульт. Підвищення артеріального тиску примушує серцепрацювати з більшим навантаженням через підвищений загальний периферичнийсудинний опір для забезпечення нормальної циркуляції крові у кровоносних судинахвеликого кола кровообігу. Нормальний кров’яний тиск у стані спокою знаходитьсяв межах 100-139 мм рт.ст. систолічного тиску (верхнє значення) і 60-89 мм рт.ст. діастолічного тиску (нижнє значення). Високий кров’яний тиск наявний, якщовін постійно перебуває на рівні 140/90 мм рт.ст. або вище.


Первинна профілактика гіпертонії. Для здоровихлюдей, які поки не зіткнулися з хворобою, потрібно первинна профілактика. У неївключаються:

• Помірні регулярні фізичні навантаження. Відмовтеся від малорухливого способужиття.

• Відмовтеся від шкідливих звичок-куріння тазловживання алкоголем. Гіпертонія і куріння-це дорога до інсульту.

• Контролюйтестрес. Хоча зовсім уникнути стресу неможливо, але можна не допустити, щобвін став хронічним. Підтримуйте душевну рівновагу-це хороша профілактикагіпертонії.

• Вживання солі повинно бути не більше неповноїчайної ложки в день. Більша кількість збільшує навантаження на судини.

• Відмовтесявід тваринних жирів. Поступово замініть у своєму раціоні сири, ковбаси, вершковемасло і сало продуктами рослинного походження та нежирної рибою. Віддавайтеперевагу знежиреним молочним продуктам, які дадуть вашому організму кальцій,але не піднімуть рівень холестерину в крові. Перш за все, потрібно звернутиувагу на свій спосіб життя і внести в нього корективи, якщо він може викликатигіпертонію.

                                                                                                           Лікар кардіолог Карпець М.М.