КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Профілактика інсульту: 7 дорогоцінних правил

Профілактика інсульту: 7 дорогоцінних правил

 Неврологія

Інсульт – поширене неврологічне захворювання, яке щорічно забирає життя 6 мільйонів людей. Лікарі запевняють, що за допомогою цих семи нескладних правил ви зможете істотно знизити ймовірність розвитку інсульту.

 

1. Контролюємо тиск

Найчастіше жертвами інсультів стають люди, які страждають на артеріальну гіпертензію. Високий тиск – ключовий негативний фактор у розвитку інсультів. Тому для гіпертоніка вкрай важливо завжди вимірювати тиск і при необхідності приймати антигіпертензивні препарати.

2. Стежимо за холестерином

Звуження просвіту артерій, що виникає внаслідок атеросклерозу – ще одна поширена причина інсультів. В даному випадку основним винуватцем виступають холестеринові бляшки, що відкладаються на стінках кровоносних судин.

Для попередження появи холестеринових бляшок лікарі рекомендують частіше вживати жирну морську рибу, оливкове і льняне масло. У цих продуктах містяться омега-3 і омега-6 поліненасичені жирні кислоти, які знижують рівень «поганого» холестерину в крові.

3. Контролюємо масу тіла

Люди з надмірною вагою знаходяться в групі ризику. Через порушення обміну речовин підвищується ймовірність розвитку цукрового діабету і атеросклерозу, що істотно збільшує ймовірність розриву судин головного мозку.

4. Регулярно відвідуємо лікаря-кардіолога

Будь-які порушення в серцевій діяльності автоматично призводять до підвищеного навантаження на судини головного мозку, що сприяє розвитку інсульту. Тому важливо ретельно стежити за здоров’ям свого серця. Навіть якщо серце вас ніколи не турбувало, слід щорічно проводити обстеження. Це дозволить вам виявити захворювання на ранній стадії.

5. Займаємося профілактикою діабету

Як показують медичні спостереження, цукровий діабет збільшує ймовірність розвитку інсульту в 2,5 рази! Відбувається це тому, що цукровий діабет надає істотне навантаження на роботу серця і судин. Як відомо, у діабетиків в прискореному режимі виводиться рідина, що призводить до зневоднення організму. Через це кров стає густою, що збільшує ймовірність розвитку інсульту.

Нормалізація режиму харчування і фізичні навантаження – найкраща профілактика цукрового діабету, навіть якщо у вас є спадкова схильність до цієї хвороби.

 


6. Виключаємо стреси

Стрес – потужний фактор у розвитку практично всіх захворювань. Під час стресу в кров викидається велика кількість гормону адреналіну, що призводить до збільшення артеріального тиску. Збільшується навантаження і на судини головного мозку.

На жаль, повністю виключити стреси з нашого життя не вийде. У той же час слід прагнути до того, щоб мінімізувати рівень нервозності. Можливо, вам слід звернутися до психолога, який допоможе розібратися у вашій проблемі.

7. Відпочиваємо!

Організація режиму праці та відпочинку – важлива складова в профілактиці інсульту. Лікарі констатують, що пацієнти з інсультом часто надходять до них після виснажливих фізичних навантажень. Для літніх людей це особливо небезпечно. Важливо не допускати фізичної перевтоми, виділяти час для відпочинку і добре висипатися.