КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Всесвітній день серця

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу.

         Серце – це орган, який ми найбільше експлуатуємо та найменше любимо, руйнуючи його судини жирною їжею, стресами, курінням та алкоголем. Сьогодні серцево-судинні захворювання є провідною причиною смерті в усьому світі.

         Експерти прогнозують, що до 2030 року понад 23 млн осіб помре внаслідок серцево-судинних хвороб, які утримають першість серед причин смертності населення планети.  У розвинених країнах світу покоазники смертності від серцевих хвороб знижується, в інших — стрімко зростає. Україна — серед останніх. 

         У розвинених країнах світу показники смертності від серцевих хвороб знижується, в інших — стрімко зростає. Україна — серед останніх. 

         Хоча за останні п’ять років спостерігається позитивна динаміка загального коефіцієнта смертності в Україні, але він залишається одним із найвищих серед країн Європи. Протягом останнього часу структура смертності дорослого населення в Україні залишається незмінною, лідирують у ній хвороби системи кровообігу — 67%, або 968 на 100 тис. населення (за даними 2013 р.) Такий рівень «надсмертності» викликає особ­ливу тривогу, адже він має тривалу несприятливу динаміку, до того ж від ССЗ в Україні помирає багато людей працездатного віку.

         За даними захворюваності за 6 місяців поточного року ПЧМЦ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ захворюваність на хвороби системи кровообігу склала – 1638 осіб, смертність - 128, кількість випадків інфаркту міокарда – 29, інсульту - 101 на 38100 осіб.

         У 66% хворих ішемічна хвороба серця поєднується з гіпертонічною хворобою. 55% від усіх гострих та повторних інфарктів. Приблизно 60% інсультів відбуваються на фоні захворюваності на артеріальну гіпертензію.

         За даними ВООЗ, Всесвітньої федерації серця та Всесвітньої організації по боротьбі з інсультом, 30% випадків смерті від серцевих хвороб є передчасними. 2/3 таких випадків можна уникнути завдяки первинній профілактиці, ще 1/3 — шляхом удосконалення системи охорони здоров’я, зокрема, підвищуючи її ефективність та задовольняючи пот­реби хворих у медико-санітарній допомозі. У розвинених країнах світу головною концепцією боротьби є вплив на соціальні детермінанти здоров’я, що забезпечується через постійний моніторинг, профілактику, ведення хворих (через справедливий розподіл медико-санітарної допомоги.

Лікар кардіолог                                       Сичевська О.В.