КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Глаукома

Глаукома

Глаукома — це захворювання очей, при якому відзначається підвищення внутрішньоочного тиску, що веде до звуження полів зору і сліпоти внаслідок атрофії зорового нерва. Буває закритокутові і відкритокутові форми. При змішаній глаукомі спостерігається поєднання ознак закритокутової і відкритокутової глаукоми.

При закритокутовій глаукомі кут передньої камери ока перекритий райдужною оболонкою, внаслідок чого відбувається накопичення внутрішньоочної рідини, яка не може потрапити в дренажну систему. При відкритокутовій формі відзначається порушення саме в дренажній системі, хоча доступ до відтоку рідини відкритий.

Змішана глаукома характеризується комбінацією симптомів, характерних при відкритокутовій і закритокутовій формах. Хвороба може довго не проявляти себе, коли часом відзначається головний біль в надбрівної або скроневої областях, часто нагадує мігрень.

Може також відзначатися періодичне затуманення зору, звуження його полів. Спостерігаються також райдужні кола перед очима або ореоли навколо джерела світла. Іноді хвороба може проявляти себе гострим приступом болю і затуманення зору, після чого зустрічається навіть наступ повної сліпоти. Острий напад змішаної глаукоми може супроводжуватися загальною слабкістю, нудотою і навіть блювотою внаслідок сильного больового синдрому.

Рекомендації пацієнтам, що страждають на змішану глаукому.

При цьому захворюванні необхідно:

§  Уникати фізичного та емоційного перенапруження.

§  Обов’язковий повноцінний відпочинок, сон не менше 7−8 годин.

§  Намагатися не перебувати тривалий час у положенні, при якому відбувається приплив крові до голови (нахилятися, нагинатися).

§  Не можна піднімати тяжкості.

§  Не дозволяється приймати дуже гарячу ванну, паритися в лазні.

  Обмежити споживання рідини.

  Категорично забороняється куріння та алкоголь, міцна кава.

  Не можна дивитися телевізор у темній кімнаті. Обов’язково легке підсвічування приміщення за допомогою світильника, нічника.

  Перебування в темних приміщеннях може призвести до підвищення ВГД внаслідок розширення зіниці.

  Потрібно пам’ятати про те, що деякі лікарські препарати, в тому числі атропін, при змішаній глаукомі протипоказані.

 

 

На ″Д″ обліку в КНП ″П′ятий ЧМЦПМСД″ стоїть 240 хворих на глаукому. За 2017 рік виявлено 25 хворих, з них під час профоглядів - 23 хворих.

Проведено за 2017 рік – 9396 тонометрій.

Особливості лікування.

У лікуванні змішаної глаукоми застосовуються медикаментозний і оперативний методи лікування. При медикаментозному методі використовуються лікарські препарати у вигляді крапель або таблеток. Дія їх направлено на зниження вироблення і збільшення відтоку внутрішньоочної рідини, а також на звуження зіниці.

При виборі оперативного способу лікування широко використовується лазерна хірургія.

Лікування повинно бути погоджено з окулістом.