Публікації поліклініки
ЕПІДЕМІЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТРИВАЄ
ЕПІДЕМІЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТРИВАЄ
Однією з головних загроз для здоров’я людства серед інфекційних хвороб на сучасному етапі є туберкульоз. Це ще й соціальна хвороба, що є дзеркалом політичного, соціально-економічного стану і культурно-освітнього рівня населення країни. Нестабільне і невлаштоване суспільство з тривалими економічними негараздами характеризується високим рівнем захворюваності на туберкульоз і смертності від нього.
Ситуацію з туберкульозом, яка склалася в місті Черкаси, можна охарактеризувати тим словом, що застосовується в межах України - „епідемія”.
За 2015р. виявлено 29 первинних хворих з активною формою туберкульозу, туберкульоз органів дихання – 26, із них 22 хворих на туберкульоз легень. Виявлено при профогляді – 17 (77%).
Позитивним фактом є значне збільшення кількості хворих, виявлених при профілактичних флюорографічних оглядах - 77% від всіх захворівши на туберкульоз (це так звані „малі” форми туберкульозу, які були виявлені, коли людина почувала себе повністю здоровою). Малі форм значно краще і швидше піддаються лікуванню.
Серед проблем, які залишаються - зростання інфікованості туберкульозною паличкою дітей у нашому місті. Лише 12% дітей у 7-річному та 3,6% в 14-річному віці можуть бути щеплені вакциною БЦЖ, оскільки вони не заражені. Ця ситуація є „міною уповільненої дії”, яка закладена під здоров’я нашого населення, адже діти, інфіковані сьогодні - це потенційно хворі завтра.
ЩО ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖНИЙ
Більшість людей, інфіковані збудником туберкульозу, проте при нормальних умовах життя, повноцінному харчуванні, сприятливі екологічній обстановці організм здатний самостійно чинити опір мікобактеріям туберкульозу. Погіршення харчування, постійні стреси і перевтома приводять до зниження імунітету і розвитку хвороби.
Найбільше ризикують захворіти на туберкульоз наркомани, в’язні, алкоголіки, ВЇЛ-інфіковані, біженці, переселенці; також люди хворі на цукровий діабет, хронічний бронхіт, виразкову хворобу 12-палої кишки та шлунку, силікоз, часті і тривалі простудні захворювання; та особи, що перебували у контакті з хворим на туберкульоз. До цього списку можна сміливо віднести медичних працівників, безробітних та пенсіонерів.
Для раннього виявлення туберкульозу велике значення має щорічне обстеження дорослих флюорографічно, дослідження харкотиння на МБТ та туберкулінодіагностика (р.Манту) у дітей,
Небезпека, яка пов’язана з опроміненням, не іде ні в яке порівняння з небезпекою тих хвороб, які можуть бути виявлені на ранніх стадіях - туберкульозу, раку легень.
На жаль, вберегтися від туберкульозу не може ніхто, але від кожного залежить виявлення хвороби на ранньому етапі і подальше повне вилікування.