КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Інформація для внутрішньо переміщених осіб(ВПО)

 ВПО можуть бути прийняті у будь-якому закладі охорони здоров’я, якщо заклад здатен забезпечити необхідне лікування, наявність декларації для цього не обов’язкова.

У закладі, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров’я;

  • діагностику та лікування захворювань;

  • базові тести та аналізи;

  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;

  • паліативну допомогу;

  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень;

  • рецепти за програмою «Доступні ліки» та інсулін.

 

Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:

соціальні виплати;

реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);

засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;

освітні послуги;

відповідні пільги.

Протягом дії воєнного стану та шість місяців після його припинення або скасування – відповідно до постанови КМУ від 08.03.2022 № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» – українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності незалежно від місця проживання чи перебування.

Фінансування програми «Доступні ліки» не зупинялось ні на день , тому ВПО можуть виписати та отримать доступні ліки у будь якому місті України.       

Наявність лікарських засобів в обраному або найближчому аптечному закладі також можна перевірити за допомогою сервісу Tabletki.ua за посиланням: https://tabletki.ua.

Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

 

Адміністрація Центру