КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

КІР – СПАЛАХ ЧИ ЕПІДЕМІЯ?

Водночас завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. О. О. Богомольця, професор Ольга Голубовська переконана, що в розпал епідемії важливо проводити протиепідемічні заходи, які полягають не лише в одній вакцинації. Потрібно працювати з контактними особами, ізолювати їх у разі необхідності, проводити екстрену профілактику тощо. Це рутинні заходи, без яких локалізувати епідемію не вдасться. Інакше вона накриє поступово усі регіони і затихне, коли кількість осіб, що перехворіли, та імунізованих досягне показника не менше 95 5. За її словами, ці заходи треба проводити в усіх регіонах України, а не в одному. Крім того, акцент робити на тих областях, до яких епідемія ще не дійшла.

Та щоб боротися з хворобою, потрібно знати, що вона собою являє і які симптоми має. Кір – інфекційне захворювання, яке може вражати людей, котрі не мають від нього імунітету. В найбільшій зоні ризику діти, але заразитися можуть і не щеплені дорослі. Крім того, кір є однією з основних причин дитячої смертності в світі.

Підступність кору полягає в тому, що його симптоми схожі на ознаки інших вірусних захворювань. Це висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки, очей, іноді пронос та блювота. Відмінною ознакою кору є поява червоного висипу на 4-5 день хвороби.

Заразитися кором дуже легко, адже вірус поширюється швидко. Він передається повітряно-крапельним шляхом: при розмові, кашлі, чханні, а також будь-якому тісному контакті з хворим. При перших же ознаках захворювання людина стає розповсюджувачем інфекції.  Інкубаційний період – від 7 до 17 днів.

Варто пам’ятати, що ліків від кору не існує. Організм повинен сам подолати вірус, виробляючи відповідні антитіла. Саме тому ця хвороба небезпечна для дітей і дорослих із низьким імунітетом. При цьому дорослі переживають цю хворобу набагато тяжче.

Кір може спричинити пневмонію, викликати вушну інфекцію і запалення мозку (енцефаліт). Більше того, у деяких випадках він може призвести до інвалідності і навіть смерті. Відповідно до даних ВООЗ, енцефаліт виникає в одного із тисячі хворих на кір. Тяжкі ускладнення отримують 5 5 людей, які перехворіли кором. А один із тисячі помирає. Тож єдино можливий засіб боротьби із недугою, - вчасна імунізація, потрібно аби не менш як 95 % українців були вакциновані проти кору. Тільки тоді захворювання піде на спад.