КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Куріння і здоров’я

В результаті багаточисельних наукових експериментальних досліджень та клінічних спостережень, встановлено, що куріння 1 тютюну негативно позначається на стані здоров'я людини. Продукти куріння, і в першу чергу нікотин, вражаючи нервову, серцево-судинну системи, порушуючи роботу органів дихання, травлення, залоз внутрішньої секреції, призводять до розвитку різних захворювань, в числі яких тяжкі бронхіти, емфізема, туберкульоз, рак легенів, атеросклероз, ендартеріїт, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, рак шлунка, сечового міхура, шийки матки та інше.

         80% тих, хто викурив близько 100 сигарет, будуть курити наступні 2 роки, а половина з них куритимуть й через 20 років. За даними іншого дослідження 42% молодих людей, які викурили лише 3 сигарети, стають курцями.

         Україна відноситься до країн з високою розповсюдженістю куріння. На сьогодні палить майже половина чоловіків працездатного віку в міській і 60 % в сільській місцевості. Від 5 до 20 % зросла поширеність паління за останні 20 років серед молодих дівчат і жінок працездатного віку.

         Канцерогенні речовини, що входять до складу тютюнового диму, наявність у ньому одного із найбільших активних радіоелементів – полонію – здатні викликати злоякісні новоутворення. Показово, що із збільшенням числа жінок, що курять, рак легень у жінок став спостерігатись набагато частіше, ніж раніше. Тютюнопаління є причиною 90% усіх випадків захворювання на рак легень.

         Систематичне паління сприяє довготривалому звуженню судин серця, внаслідок чого порушується нормальне живлення серцевих м'язів, а це в свою чергу сприяє збільшенню захворювань ішемічною хворобою. Ризик усіх смертних випадків, зумовлених серцево-судинними захворюваннями, у курців, порівняно з некурцями, вдвічі вищий.

         Пам'ятайте: багато-які захворювання легше попередити, ніж лікувати! Кожна людина зобов'язана свідомо відноситись до свого здоров'я, берегти здоров'я оточуючих, не набувати шкідливих для здоров'я звичок, а якщо вони є, то мобілізувати всі свої сили, всю свою волю і мужність, щоб якнайшвидше розпрощатись з ними.