КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Обережно: гіпертонія !

Обережно: гіпертонія !

Артеріальна гіпертонія надзвичайно розповсюджене захворювання. Майже 44 % населення мають підвищений артеріальний тиск, тобто, більший за 140/90 мм рт.ст. Біля половини всіх випадків смертності від серцево-судинних захворювань викликані саме гіпертонією.

Відомо, що майже 50 відсотків хворих на гіпертонічну хворобу не мають ніяких хворобливих відчуттів, не знають про своє захворювання і вважають себе здоровими людьми, але така „мовчазна гіпертонія” небезпечна розвитком ускладнень — інсульту, інфаркту міокарда; ниркова чи серцева недостатність та інш.

Перші ознаки гіпертонії

* Головний біль, особливо важкість у потилиці.

* Запаморочення, шум в вухах, потемніння або поява блискавок в І очах.

* Серцебиття, пульсація у скронях.

* Втрата апетиту, легка нудота.

* Незначний ниючий чи колючий біль у серці.

* Усе це супроводжується безсонням, підвищеною втомлюваністю, роздратованістю.

Для виявлення гіпертонії всьому дорослому населенню необхідно раз на рік вимірювати артеріальний тиск.

Пам’ятайте! Періодичне вимірювання артеріального тиску | допомагає виявити гіпертонічну хворобу на ранній стадії, почати своєчасне лікування, запобігти ускладненням.

Основні фактори ризику розвитку гіпертонії

* Хронічні нервово-емоційні стреси, душевні тривоги, негативні емоції.

* Надлишкова вага тіла (ожиріння). Підтримка нормальної ваги тіла у кілька разів знижує ризик розвитку артеріальної гіпертонії. Прибавка І зайвого одного кілограма ваги супроводжується підвищенням І артеріального тиску на 1-3 мм рт. ст.

* Підвищене вживання солі з їжею. Краще готувати їжу без солі, дотримуватись дієти, яка містить страви з низькою кількістю жиру. Добова потреба солі всього 4-6 грамів.

* Недостатнє фізичне навантаження, куріння, зловживання алкоголем.

* Фактори зовнішнього середовища та спадковість.

Ризик розвитку артеріальної гіпертонії в 1,5-2 рази більший у фізично малоактивних людей. Найкращим видом фізичної активності є щоденна ходьба 30-45 хвилин, прогулянки пішки, плавання, їзда на велосипеді, робота на присадибній ділянці.

Куріння слід припинити в будь-якому разі. Люди, які продовжують курити, зберігають підвищений ризик розвитку ішемічної хвороби серця навіть після того, як тиск нормалізувався.

Надлишкове вживання алкоголю зменшує ефективність лікування гіпертонічної хвороби, збільшує ризик інсульту.

Науковою та практикою доведено, що однократне вживання алкоголю та викурювання сигарети змінюються тонус дрібних судин, викликаючи послідовно їхнє розширення, звуження, прискорюючи розвиток патологічного процесу в організмі. Варто використовувати будь-яку можливість збільшити фізичну активність протягом більше ходити пішки, регулярно займатися гімнастичними вправами, а у вихідні обов’язково бувати на свіжому повітрі.

Лише лікар після обстеження може обрати з великої кількості препаратів той, що знизить у вас Ваш тиск.

Не можна самому змінювати дози препаратів, не порадившись із лікарями, а також приймати інші препарати, оскільки при зміні чи навіть при зменшенні дози деяких ліків виникає „синдром відміни”, який призводить до значного підвищення тиску та погіршення самопочуття.

У хворих з дуже високим артеріальним тиском, краще дотримуватись поетапного його зниження.

Арсенал сучасних засобів і практичний досвід клінічної медицини цілком достатні для того, щоб підтримувати артеріальний тиск на потрібному рівні і тим самим запобігати прогресуванню гіпертонії, що не тільки унеможливлює ускладнення, але й одночасно понижує активність розвитку атеросклерозу.

НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЯ СПОКІЙНИМИ, ЯКЩО У ВАС СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ ПІДВИЩЕНИЙ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК! ПАМ’ЯТАЙТЕ: НЕЛІКОВАНА ГІПЕРТОНІЯ СКОРОЧУЄ ВАШЕ ЖИТТЯ !