Публікації поліклініки
Первинна профілактика Артеріальної гіпертензії
За статистикою від підвищеного тискустраждає третина українців, але насправді таких людей набагато більше. Понад 50%всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Україні припадає наартеріальну гіпертензію, а точніше, на її ускладнення: в першу чергу це інфарктміокарда та інсульт. Підвищення артеріального тиску примушує серцепрацювати з більшим навантаженням через підвищений загальний периферичнийсудинний опір для забезпечення нормальної циркуляції крові у кровоносних судинахвеликого кола кровообігу. Нормальний кров’яний тиск у стані спокою знаходитьсяв межах 100-139 мм рт.ст. систолічного тиску (верхнє значення) і 60-89 мм рт.ст. діастолічного тиску (нижнє значення). Високий кров’яний тиск наявний, якщовін постійно перебуває на рівні 140/90 мм рт.ст. або вище.
Первинна профілактика гіпертонії. Для здоровихлюдей, які поки не зіткнулися з хворобою, потрібно первинна профілактика. У неївключаються:
• Помірні регулярні фізичні навантаження. Відмовтеся від малорухливого способужиття.
• Відмовтеся від шкідливих звичок-куріння тазловживання алкоголем. Гіпертонія і куріння-це дорога до інсульту.
• Контролюйтестрес. Хоча зовсім уникнути стресу неможливо, але можна не допустити, щобвін став хронічним. Підтримуйте душевну рівновагу-це хороша профілактикагіпертонії.
• Вживання солі повинно бути не більше неповноїчайної ложки в день. Більша кількість збільшує навантаження на судини.
• Відмовтесявід тваринних жирів. Поступово замініть у своєму раціоні сири, ковбаси, вершковемасло і сало продуктами рослинного походження та нежирної рибою. Віддавайтеперевагу знежиреним молочним продуктам, які дадуть вашому організму кальцій,але не піднімуть рівень холестерину в крові. Перш за все, потрібно звернутиувагу на свій спосіб життя і внести в нього корективи, якщо він може викликатигіпертонію.
Лікар кардіолог Карпець М.М.