КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Профілактика виникнення гіпертонічної хвороби

Помірне фізичне навантаження. Для тренування серцевого м'яза і зміцнення загального стану здоров'я необхідно збільшити фізичні навантаження, однак при цьому вони не повинні бути надмірними. Особливо корисні заняття спортом на свіжому повітрі: ходьба, біг, лижі, плавання.

Низькосольова дієта. Споживання кухонної солі слід обмежити до 5 гр. в день. Необхідно враховувати, що в багатьох продуктах вже міститься хлорид натрію, наприклад, в сирах, копченині, ковбасних виробах, консервах, майонезі і т. д. В якості заміни звичайної солі можна використовувати часник, пряні трави. Альтернативою є і сіль з пониженим вмістом натрію.

Психологічне розвантаження. Хронічний стрес може стати причиною підвищення артеріального тиску, тому важливо освоїти техніки психологічного розвантаження: медитацію, самонавіювання і аутотренінг. Підтримати душевну гармонію допоможуть хобі, спорт, прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з близькими. Необхідно працювати над своїм характером, бути більш терплячим, намагатися бачити в усьому позитивні сторони.

Відмова від шкідливих звичок. Про шкоду нікотину і зловживання алкоголем відомо кожному. Шкідливі звички в поєднанні з факторами ризику виникнення ГБ можуть привести до плачевних наслідків. Для підтримки здоров'я необхідно відмовитися від куріння і надмірного вживання спиртних напоїв. Справитися з згубними звичками при необхідності допоможе лікар-нарколог.

Обмеження тваринних жирів. Рекомендується скоротити вживання смажених і копчених страв, а додати в раціон харчування більше овочів і фруктів. Щоденне меню повинно включати нежирну рибу, рослинне масло, знежирені молочні продукти. Таким чином можна нормалізувати вагу, стежити за рівнем холестерину в крові і одночасно збагатити раціон калієм.