Публікації поліклініки
Рак молочної залози – стадії розвитку, симптоми, лікування, прогнози
Рак молочної залози – симптоми, лікування
Лікарі наполягають на тому, щоб симптоми раку молочної залози знала кожна жінка, бо це захворювання є лідером у рейтингу онкології. Проблема полягає в тому, що на ранній стадії захворювання симптоматика мало виражена і тому жінки занадто пізно звертаються зі скаргами до лікарів. Зазвичай тоді, коли доцільним буде кардинальне лікування.
Перші ознаки раку молочної залози
Випадково жінка може виявити у себе ущільнення у вигляді вузликів і «кульок», локалізованих у грудях. Але це не завжди ознака раку! Подібні ущільнення можуть свідчити про розвиток мастопатії або маститу, тому точну діагностику в будь-якому разі потрібно провести в спеціалізованій клініці. Однак ущільнення – це перші ознаки раку молочної залози, які можна виявити, провівши обстеження грудей самостійно:
- перед дзеркалом потрібно візуально обстежити груди – можна виявити втягнення сосків і деформацію молочної залози;
- провести пальпацію (прощупування) грудей – виявляються ущільнення, горбки, нерівність структури;
- при підйомі рук спостерігаються больові відчуття в області пахвових западин;
- при натисканні на соски можуть з'явитися виділення рожевого/білого кольору;
- осередкове почервоніння молочних залоз, яке візуалізується перед дзеркалом.
Ранню стадію раку молочної залози можуть супроводжувати й інші ознаки:
- зміна шкіри грудей – плями, схожі на псоріаз, гіперемовані вогнища, дрібні висипання;
- періодичне підвищення температури тіла;
- больовий синдром у грудях, який виникає безпосередньо перед менструацією.
Стадії раку молочної залози
В онкології прийнято розрізняти такі стадії раку грудей:
- 1 стадія – збільшення молочних залоз, ущільнення в них мають невеликі розміри, метастази відсутні, лімфатичні вузли періодично збільшуються, але залишаються безболісними;
- 2 стадія – розмір ущільнення збільшується і може досягати 5 см в діаметрі, виявляються метастази в близько розташованих лімфатичних вузлах, при обстеженні можуть бути виявлені віддалені метастази;
- 3 стадія – розмір новоутворення перевищує 5 см в діаметрі, метастази при раку грудей на цій стадії перебувають у великій кількості не тільки в лімфатичних вузлах, але і у віддалених органах і системах.
Четверта стадія захворювання характеризується «виходом» новоутворення за межі молочної залози, множинними метастазами в організмі. У цьому випадку лікарі ставлять діагноз «інвазивний рак молочної залози».
Від стадії раку грудей залежить тип лікування. Це може бути як консервативна терапія, так і хірургічне втручання, в тому числі повне видалення молочних залоз.