Публікації поліклініки
Що треба знати про СНІД
За січень 2020 року в Україні зафіксували 1 268 нових випадків ВІЛ-інфекції. Також у 322 пацієнтів діагностували СНІД та 176 людей померли від хвороб, зумовлених СНІДом.
Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я України.
Зазначається, що у світі зменшилась кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від хвороб, зумовлених СНІДом. Водночас збільшилась кількість людей, які отримують лікування.
У Центрі громадського здоров'я зазначили, що найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ залишається статевий шлях передавання інфекції.
«Вчасне діагностування ВІЛ та початок лікування гарантує довге повноцінне життя. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Цю послугу наразі можуть надавати усі заклади охорони здоров’я первинної ланки та близько тисячі вторинної і третинної», — нагадали у центрі.
ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.
СНІД — синдром набутого імунодефіциту. Комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.
Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити інфікування може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ. При негативному статусі у МОЗ нагадують про «період вікна» — час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.
ВІЛом можна заразитися під час незахищеного сексу, через кров. Рекомендується для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.
ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування.