КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

“П’ЯТИЙ ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ”

Clinic

Адреса: 18029 м. Черкаси,

вул. 30 років Перемоги, 20

E-mail: clinica5@medicine.ck.ua

Публікації поліклініки

Тонзиліт - причини, перебіг і лікування хвороби Причини тонзиліту

Тонзиліт - це інфекційне захворювання з запальним процесом лімфаденоїдного глоткового кільця, найчастіше піднебінних мигдалин.

Збудниками бактеріального тонзиліту стають стрептококи групи А, а також інші стрептококи і віруси, іноді - мікоплазми і хламідії. Тонзиліт може бути гострим або хронічним. Гострий тонзиліт має загальновідому назву - ангіна.

Ангіни ділять на три види: первинні, вторинні і специфічні. При первинній ангіні уражається тільки лімфаденоїдне кільце глотки. При вторинній - мигдалини. Причиною вторинної ангіни можуть бути такі гострі інфекційні захворювання як скарлатина, дифтерія, інфекційний мононуклеоз, а також захворювання системи крові: агранулоцитоз, аліментарно-токсична алейкія, лейкоз. При специфічних ангінах етіологічним чинником є специфічна інфекція (наприклад, ангіна Симановского-Плаута-Венсана, грибкова ангіна).

Тонзиліт також може бути вірусним, він проходить як супровід ГРВІ і не вимагає окремого лікування. А ось до лікування бактеріального тонзиліту поставитися потрібно дуже відповідально, адже він може перейти в хронічну форму і навіть привести до необхідності видалити мигдалини.

Хронічний тонзиліт загострюється при переохолодженні, стресі і є осередком інфекції в організмі. Не рідкісні випадки, коли інфекція поширюється на інші органи (серце, нирки).

Симптоми тонзиліту

1. першіння та біль у горлі;

2.біль при ковтанні;

  1. неприємний запах з рота;

  2. підвищення температури тіла до 37,5-39°С;

5. озноб і загальне нездужання;

6.головний біль;

7.біль у суглобах і м’язах;

8.збільшення лімфатичних вузлів.

Лікування тонзиліту

Найчастіше при гострому тонзиліті показана госпіталізація в інфекційне відділення. Лікарі повинні провести процедури, які мають на увазі промивання лакун мигдалин для видалення звідти інфікованих «пробок». Для боротьби з бактеріями показані антибіотики.

З натуральних засобів призначають гомеопатичний препарат Тонзнпрет. Він має протизапальну і противірусну дію та стимулює вироблення гамма-інтерферону. В ході лікування ангіни пацієнт обов’язково повинен дотримуватися дієти багатою вітамінами С і групи В і пити багато рідини (бажано простої, не холодної води). Запальний процес добре знімає полоскання різними натуральними розчинами: солі та йоду, настойкою календули, соком моркви та хрону, відваром ромашки.

У разі частих ангін при хронічному тонзиліті лікарі можуть порекомендувати видалення мигдалин, це можна зробити хірургічним шляхом або лазером.

Попередження тонзиліту

Щоб запобігти ангіні, в першу чергу, слід підвищувати опірність і стійкість організму до бактерій і вірусів. Тут гарні всі методи підвищення імунітету. Крім того, краще усунути такі дратівливі чинники як пил, дим, надмірна сухість повітря. Важливо вчасно ізолюватися від людини вже хворого бактеріальним тонзилітом, щоб уникнути зараження. При синуситі і карієсі зубів також потрібно своєчасно розпочати лікування, щоб інфекція не поширилася на дихальні шляхи.

Будьте здорові!


Лікар отоларинголог Фомічов О.В.