Публікації поліклініки
Вакцинація
Людський організм
Вакцинація - процедура для підготовки організму до опору хворобам. З цією метою під шкіру впорскується речовина, що виробляє захисну реакцію організму до цієї хвороби. В результаті щеплення в організмі з’являються антитіла, які знищують інфекцію. Ці антитіла можуть залишатися в крові тимчасово або постійно.
Що таке щеплення?
Щеплення - це введення в організм ослаблених або зруйнованих збудників захворювання.
Імунна система реагує на них так само, як на справжню інфекцію - в організмі утворюються антитіла. Деякі щеплення потрібно робити один раз у житті - повна імунізація а інші необхідно повторювати регулярно.
Принцип захисту організму за допомогою щеплень
Щеплення спрямовані на запобігання певних інфекційних захворювань. Після введення в організм сироватки там починають утворюватися захисні речовини. Вони подібні або ідентичні захисним речовинам, які утворюються в організмі після перенесеного інфекційного захворювання, - антитіл.
Щеплення забезпечує організм захистом від захворювання. Таким чином, це штучна активна іму- нізація.
Що таке жива вакцина?
Це вакцина із здатних до розмноження, але ослаблених збудників захворювання. Убита вакцина - вакцина з продуктів життєдіяльності збуд- ників захворювання.
Що таке пасивна імунізація?
Існує також так звана пасивна імунізація, яку також називають сироватковим лікуванням, або серотерапії.
Чужі захисні речовини сприймаються організмом, так що протягом, приблизно 2-х місяців людина захищена від відповідного захворювання. За активної імунізації захист в залежності від виду щеплення триває багато років, а в деяких випадках навіть все життя.
Додатково
Небезпечні інфекційні хвороби зустрічаються найчастіше серед дитячого населення. Щорічно в світі гине біля 9 мільйонів дітей від інфекційних хвороб, з них майже З мільйони від інфекцій, проти яких існують вакцини. Основною метою вакцинації є формування специфічного імунітету та створення тривалого захисту організму від інфекцій.
Які інфекції можна запобігти завдяки проведенню щеплень
Туберкульоз, Гепатит В, Кашлюк, Дифтерія, Правець , Поліомієліт ,
Епідемічний паротит , Кір, Краснуха.
Необхідно завжди пам'ятати, що при проведенні щеплень виникає мінімальний ризик
розвитку післявакцинальної реакції або ускладнення, в порівнянні з тяжким перебігом
інфекційної хвороби та ризиком виникнення ускладнень